Aktualności

21 kwietnia 2021

Nowa linia tramwajowa w budowie

 

 Trwają prace przy budowie linii tramwajowej Nowa Warszawska. Po zakończeniu inwestycji znacznie skróci się czas dojazdu komunikacją miejską z południowych dzielnic miasta do centrum. Tramwajem pomiędzy Aleją Havla, a Aleją Adamowicza pojedziemy wiosną 2023 roku.

 

fot. DRMG

 

Umowa na budowę linii tramwajowej, roboczo nazywanej Nowa Warszawska, podpisana została 2 lutego tego roku, miesiąc później rozpoczęły się prace przy budowie nowej linii, która  ma strategiczne znaczenia dla południowych dzielnic Gdańska. Dzięki nie znacznie skróci się czas dojazdu komunikacją miejską z takich dzielnic jak Ujeścisko, czy Jasień do centrum miasta. Trasa przebiegać będzie od pętli tramwajowej przy al. Pawła Adamowicza i włączać się będzie w al. Havla na wysokości istniejącego skrzyżowania z ul. Łódzką.

 

Prace zakończyć mają się do końca 2022 roku, a pierwszy tramwaj po nowych torach pojechać ma wiosną 2023 roku. Zakres prac obejmuje budowę całego dwukilometrowego odcinka linii tramwajowej wraz z czterema przystankami na trasie.

 

Inwestycja realizowana jest w ramach programu Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej – etap IV A (GPKM IV A), który jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.

 

Budowa linii tramwajowej Nowa Warszawska. Zobacz film