Aktualności

2 grudnia 2014

„Zrób prezent – podziel się sobą”

Specjalny tramwaj wyjedzie na tory w Mikołajki. Będzie w nim można zrobić profilaktyczne badania, zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku, podpisać oświadczenie woli w sprawie oddania organów do transplantacji i nauczyć udzielania pierwszej pomocy. Dla dzieci słodkie co nieco i malowanie buziek.

 
Akcja „Zrób prezent – podziel się sobą” 6 grudnia w tramwaju PESA Swing. Start o 11:00 na Pętli w Oliwie. Tramwaj pojedzie przez Wrzeszcz do Centrum i z powrotem do  Oliwy. Podzielić się sobą będzie można do 16:00.

 

„Zrób prezent - podziel się sobą”

 

Przejazdy są bezpłatne.

 
Akcję organizują: Fundacja z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką, Fundacja imienia Bartka Kruczkowskiego Organiści, Stowarzyszenie Na Rzecz Ratownictwa „Adiutare”, Koło Pediatrii przy Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii GUMed, Fajne Baby oraz Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku.

 
Patronat Honorowy Prezydent Miasta Gdańska, Paweł Adamowicz. Patronat medialny Radio Gdańsk.

 
Fundację  z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką założyli rodzice dzieci chorych na nowotwory krwi. Dzisiaj nasze maluchy są już zdrowe, a my wspieramy Oddział Hematologii Dziecięcej UCK, na którym były leczone  i jego obecnych pacjentów. Kupujemy nowy sprzęt, organizujemy wsparcie psychologiczne  dla dzieci, rodziców i personelu medycznego. Przekazaliśmy dotąd urządzenia warte ponad 50 tysięcy złotych.

 
Fundacja ORGANiści powstała po wypadku Bartka – naszego syna, brata, przyjaciela, który ofiarował dar życia 6 osobom. Reakcje i opinie na temat transplantacji z jakimi się zetknęliśmy były różne, nieraz szokujące. Wynikały z niewiedzy a, co za tym idzie,  strachu czy rozpoznanie jest pewne i rzetelne. Wciąż zbyt mało wiemy o przeszczepach. I to spowodowało, że założyliśmy Fundację propagującą transplantacje jako metodę leczenia ratującą życie.  Poprzez różne akcje promujemy świadome dawstwo narządów. Dołącz do nas i podpisz oświadczenie woli – i Ty możesz zostać ORGANistą!

 
Stowarzyszenie Na Rzecz Ratownictwa “ADIUTARE” działa od ponad 10 lat na rzecz mieszkańców Gdańska. Uczymy udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym dzieci, młodzież i dorosłych. “ADIUTARE” propaguje także  niekonwencjonalne formy niesienia pomocy jak np. ratownictwo rowerowe. W naszych szeregach są lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki, studenci kierunków medycznych i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Znajdziecie nas w internecie adiutare.org.pl i na facebooku.

 

 

Pediatryczne Koło Naukowe GUM, działające od wielu lat przy Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii, ma na celu kształcenie i wychowanie przyszłych lekarzy, a zwłaszcza pediatrów. Koło zaangażowane jest w działalność naukową oraz liczne inicjatywy społeczne, mające na celu promocję zdrowia. Dzisiaj jego członkowie wykonują badania profilaktyczne.„Zrób prezent - podziel się sobą”