Od piątku 2 sierpnia do zabytkowych tramwajów, jeżdżących w ramach Tram Tour, dołączą autobusy historyczne Ikarus 260 i Jelcz 043 („ogórek”). Będą kursować do końca Jarmarku św. Dominika na nowej linii sezonowej 600. Na przejazdy obowiązuje taryfa zwykła.
Trasa przejazdu wygląda następująco: Dworzec Główny – Hucisko – Podwale Staromiejskie – Stara Stocznia – Wałowa – Rybaki Górne – Popiełuszki – Błędnik – Dworzec Główny.
Zobacz schemat trasy i lokalizację przystanków linii 600.
W dni powszednie linię 600 będzie obsługiwać „Ikarus”, a w soboty, niedziele i święta Jelcz 043 („ogórek”).
Na linii 600 będzie obowiązywać taryfa zwykła. Standardowy bilet papierowy skasujemy w kasowniku mobilnym, który będzie zamontowany w pobliżu stanowiska kierowcy. Posiadacze ważnego biletu okresowego będą mogli podróżować linią 600 bez konieczności kasowania dodatkowego biletu.