Zabytkowy tramwaj, miejscy przewodnicy i największe atrakcje Gdańska na trasie – coroczna miejska atrakcja, czyli Tram Tour 2019, startuje 27 lipca. Zabytkowe tramwaje spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje będą kursować do zakończenia Jarmarku św. Dominika – do 18 sierpnia. Na trasie przejazdu m.in. Europejskie Centrum Solidarności, gdański bursztynowy stadion, a także park i plaża w Brzeźnie, Opera Bałtycka i Wielka Aleja. O wszystkich atrakcjach opowiedzą przewodnicy miejscy PTTK.

 

 

Od 27 lipca do 18 sierpnia zabytkowy tramwaj GAiT będzie woził gdańszczan i turystów na trasie Brama Wyżynna – Latarnia Morska w Nowym Porcie – Brama Wyżynna. Na pokładzie przewodnicy miejscy PTTK opowiadają m.in. o tym gdzie urodziło się najwięcej gdańszczan, ile lip rośnie wzdłuż Wielkiej Alei, z ilu płytek poliwęglanowych w odcieniach bursztynu składa się gdański stadion, co stoi obecnie na terenie jeziora Zaspa i gdzie jest najwyższy komin w mieście.

 

 

W dni powszednie odbędzie się jeden kurs o godz. 11:10, natomiast w weekendy i święta dwa kursy o 11:10 i 13:00. Na przejazdy obowiązują specjalne bilety, które można kupić u motorniczego bezpośrednio przed odjazdem. Na wycieczki zapraszają wspólnie Miasto Gdańsk, PTTK oddział w Gdańsku, Gdańska Organizacja Turystyczna oraz Gdańskie Autobusy i Tramwaje.

 

 

Fot. D. Paszliński/gdansk.pl

Skip to content