16 września br. w ramach projektu CIVITAS MIMOSA Gdańsk startuje akcja „Czyste Przystanki”. Zainauguruje ona Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Partnerem akcji jest Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku.
Na przystankach tramwajowych i autobusowych w trzech lokalizacjach – przy Bramie Wyżynnej, Hucisku i Dworcu Głównym – pojawią się specjalne ekipy, które przez kilka tygodni będą sprzątać wiaty, zrywać z nich plakaty i usuwać resztki kleju. Liczymy na przyłączenie się do akcji wszystkich niezadowolonych z obecnego stanu czystości przystanków. Bądźmy gospodarzami własnych przystanków. Nie pozwólmy wandalom niszczyć naszej własności!

 

 

Akcja opiera się na założeniu, że akty wandalizmu i przemocy zdarzają się rzadziej na czystych, dobrze oświetlonych i monitorowanych przystankach. Miejsca wyznaczone jako pilotażowe, zostały wyposażone w monitoring w ramach realizacji projektu Mimosa Civitas Plus. Rezultatem akcji ma być pozytywna zmiana zachowań społecznych wśród mieszkańców Gdańska korzystających z infrastruktury tramwajowej i autobusowej.
Akcja „Czyste Przystanki” startuje 16 września 2011 roku inaugurując jednocześnie Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, który w Polsce będzie obchodzony już po raz dziesiąty. Kulminacyjnym punktem ETZT jest Dzień bez samochodu, który w Polsce od 2002r. obchodzony jest pod patronatem Ministerstwa Środowiska. Również w ramach ETZT Gdańsk organizuje szereg imprez i festynów w dniach 16 – 22 września 2011 w tym imprezę rodzinną na Targu Węglowym (18 września), na którą serdecznie zapraszamy.

 

 

Partnerami akcji „Czyste Przystanki” są:
– Mimosa Civitas Plus
– Urząd Miejski w Gdańsku,
– Straż Miejska w Gdańsku,
– Komenda Miejska Policji w Gdańsku,
– Zarząd Dróg i Zieleni,
– Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku,
– Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku,
– Pomorskie Stowarzyszenie Sympatyków Transportu Miejskiego,
– Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej.Zmieniamy Twoje Miasto: Czyste Przystanki

Skip to content