Tramwaje średnio co 7 minut do Brzeźna i Jelitkowa, a do plaży na Stogach co około 5 minut, przyspieszona linia rowerowa ze Śródmieścia SKM do Sobieszewa, częstsze połączenia do oliwskiego zoo – to tylko część zmian w wakacyjnej ofercie gdańskiej komunikacji miejskiej.

 

 

Nowość – linia rowerowa do Sobieszewa
Nowością w wakacyjnej ofercie gdańskiej komunikacji miejskiej jest przyspieszona linia rowerowa 612 ze Śródmieścia SKM do Sobieszewa, która rozpocznie kursowanie w sobotę, 3 lipca. Linia funkcjonować będzie w soboty, niedziele i święta co około 80 minut. Autobusy zatrzymywać będą się jedynie na trzech przystankach: „Śródmieście SKM”, „Brama Żuławska” i „Sobieszewo”. Linię obsługiwał będzie autobus przystosowany do przewozu 8 rowerów z przyczepą do przewozu 20 rowerów.

 

Częściej do zoo
W sezonie wakacyjnym zwiększona zostanie także liczba kursów na trasie Oliwa Pętla Tramwajowa – Oliwa ZOO (linia 622) , dzięki czemu autobusy będą odjeżdżały co około 20 minut.

 

Ósemką do samej plaży
Wydłużona zostaje także linia 8 na trasie Jelitkowo-Stogi (Plaża). W dni powszednie w godz. 09:00 – 21:00 linia będzie funkcjonowała na wydłużonej trasie – do pętli Stogi Plaża. W soboty, niedziele i święta w godz. 09:00-18:00 podwojona zostanie częstotliwość kursowania. Zamiast co 20 minut, tramwaje będą kursowały co około 10 minut,

 

Więcej informacji nt. wakacyjnej oferty gdańskiej komunikacji miejskiej na stronie Zarządu Transportu Miejskiego.

Skip to content